Забезпечення стабільності в умах змін на ринку небалансів! Актуально
Як відомо, з 1 березня 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, внесла зміни до Правил ринку, що стосуються безпосередньо врегулювання небалансів на ринку електричної енергії та мають стимулювати учасників ринку (у т.ч. споживачів) функціонувати згідно їхніх торгових графіків, так як небаланс учасника ринку тепер завжди призводить до значних фінансових збитків.
Проте, прогнозний торговий графік кожного електропостачальника напряму залежить від фактичного споживання електроенергії в усіх галузях промисловості та серед населення.
Через поширення коронавірусу COVID-19 з 12 березня 2020 року було впроваджено карантинні заходи, що супроводжуються значним зменшенням споживання електричної енергії в Україні.
Наслідками зменшення енергоспоживання стали відхилення фактичних обсягів споживання електричної енергії від прогнозних торгових графіків електропостачальників, що призводить до збільшення збитків від небалансів.
Також, зменшенням споживання електричної енергії обумовлене зниження обсягів заявок на купівлю електроенергії на РДН і ВДР та значні відхилення погодинних цін купівлі-продажу електроенергії від величин цінових обмежень. Тому у торговій зоні «ОЕС України» відмічається профіцит пропозицій, та, як наслідок, значне коливання цін на електроенергію.
У таких умовах фінансова відповідальність електропостачальника зростає, а також збільшується імовірність набуття ним статусу «переддефолтний»/«дефолтний». Постачання електричної енергії споживачам учасника ринку, що має статус «дефолтниий» здійснюється постачальником «останньої надії», тарифи якого значно вищі.
З переліком учасників ринку, яким надано статус дефолтний/переддефолтний можна ознайомитись за посиланнями:
- https://ua.energy/novyj-rynok-e-e/administrator-rozrahunkiv/perelik-uchasnykiv-rynku-yakym-nadano-status-pereddefoltnyj/
- Список учасників ринку, що набули статусу “переддефолтний” станом на 04.05.2020 р.
- Список учасників ринку, що набули статусу “дефолтний” станом на 04.05.2020 р.
Звертаємо увагу, що перевагу у непростих умовах роботи має електропостачальник, що, з метою зменшення небалансів, є учасником балансуючої групи. Показники кожного учасника нівелюються всередині такої групи, а її загальний небаланс стає суттєво нижчим, зменшуючи фінансові збитки.
Завдяки багаторічному досвіду, ТОВ «РОЕК», ще до початку роботи ринку за новими правилами, стало учасником великої балансуючої групи надійних та перевірених електропостачальників, що дозволяє купувати та продавати небаланси на умовах мінімальних втрат.
Наголошуємо, що основними принципами роботи ТОВ «РОЕК» є надійність та стабільність.