В Україні стартувала соціальна програма

В Україні стартувала соціальна програма «Прихисток», завдяки якій кожен може допомогти вимушеним переселенцям, що шукають житло. А власникам житлових приміщень, які безоплатно розміщують ВПО, надаватимуться компенсації від держави для компенсації витрат на комунальні послуги.

Здійснення прямої військової агресії росії проти України призвело до руйнації цивільної інфраструктури, помешкань, загибелі українських громадян. Більшість тих, чиї домівки знаходились на лінії зіткнення та окупації загарбників, опинилися в скрутному становищі та вимушені були покинути рідні місця.

З метою об’єднання спільних зусиль у забезпеченні наших громадян безпечним прихистком діє соціальний проект «Прихисток», який здійснюється під патронатом Президента України Володимира Зеленського. Це проект по розміщенню українців, які вимушені переїхати із зон бойових дій.

У відповідності Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 року №333, власники житла, які допоможуть безкоштовно українцям з проживанням, зможуть отримати компенсацію від держави в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Щоб запропонувати своє житло до проживання внутрішньо переміщеним особам і отримати компенсацію необхідно:

  • подати заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або через сайт prykhystok.gov.ua  про готовність прийняти у себе переселенців;
  • при поселенні переселенців подати відповідну заяву до органів місцевого самоврядування (виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за місцем розташування жилого приміщення);
  • до 5-го числа місяця кожного місяця інформувати органи місцевого самоврядування щодо кількість днів та кількість переселенців, що у них проживали;
  • отримати компенсацію.

Важливо! Компенсація здійснюється виключно у безготівковій формі до 20-го числа місяця з дня закінчення звітного місяця за умови відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги.