Рівненщина вийшла з «червоної» зони: повертаються відключення електропостачання

Вже у січні залишитись без світла ризикують тисячі споживачів електричної енергії.
Нагадаємо, у серпні набрав чинності Закон, яким було скасовано заборону щодо припинення надання житлово-комунальних на період дії карантину. Згідно з документом така заборона продовжує діяти лише в «червоній» карантинній зоні та протягом 30 днів з дня її скасування.
Оскільки Рівненщина вийшла з «червоної» зони 7 грудня, для боржників цілком реально опинитися у темряві після різдвяних свят.
Як повідомили у РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІЙ ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНІЙ КОМПАНІЇ відключати боржників дійсно планують – з 10 січня 2022 року. Попередження про необхідність погашення боргів та подальше відключення у разі їх несплати вже почали розсилати злісним боржникам.
Варто зауважити, що такі попередження електропостачальник надсилає боржникам рекомендованим листом, а згідно з п.7.5 постанови НКРЕКП № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії»), датою отримання попереджень про припинення електропостачання вважається третій календарний день від дати отримання ПОШТОВИМ ВІДДІЛЕННЯМ ЗВ’ЯЗКУ, в якому обслуговується одержувач.
ЯК ДІЯТИ БОРЖНИКАМ?
Не варто ігнорувати суми заборгованості, які ви бачите в квитанції чи особистому кабінеті ТОВ «РОЕК»,  а також у СМС, телефонних повідомленнях та попередженнях про відключення.
У вересні та жовтні 2021 року, до потрапляння Рівненщини до «червоної» зони, ТОВ «РОЕК» ініціювало перед оператором системи розподілу відключення понад 3,5 тисяч боржників. 730 споживачів відреагували на попередження і погасили заборгованість.
Решті маже 2 тисячам споживачів електропостачання було припинене. Тож їм довелося окрім боргу сплачувати кошти ще й за повторне підключення, вартість якого коливається від 300 до понад 2000 грн.
Таким чином з боржників вдалося стягнути 9 млн 187 тис грн. боргів.
СКІЛЬКИ ЗА СВІТЛО БОРГУЮТЬ МЕШКАНЦІ РІВНЕНЩИНИ?
На сьогодні заборгованість побутових споживачів за послуги електропостачання становить  понад 151 млн. грн.
Попри зниження тарифу для більшості домогосподарств – до 1,44 грн з ПДВ за 1 кВт*год у разі споживання менше 250 кВт*год на місяць, заборгованість населення не зменшується – у порівнянні з початком року вона зросла на понад 30,5 млн. грн.
ОПЛАТА В УМОВАХ КАРАНТИНУ
Нагадуємо, ТОВ «РОЕК» створило усі можливості для онлайн оплати за спожиту електричну енергію, що актуально в період карантинних обмежень  – це можна зробити, зайшовши на сайт компанії, за допомогою платіжних та банківських систем, посилання на які побачите на порталі РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНОЇ КОМПАНІЇ.
Розрахуйтеся з боргами за спожите! Розпочніть Новий 2022 рік без боргів, щоб не залишитися у темряві!