Оплата за спожиту електроенергію – гарантія наявності світла в домівках

Заявила т.в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець. Адже, за даними Міністерства, за останні три місяці учасники ринку електроенергії накопичили «колосальні» борги.

Заборгованість населення перед постачальниками електроенергії по Україні становить 4,7 млрд грн.

На думку т.в.о. міністра енергетики та захисту довкілля, на жаль, доручення Кабміну щодо невідключення споживачів за несплату було сприйняте споживачами як можливість не платити.

«Люди не розуміють, що електроенергія у наших домівках є завдяки самовідданій роботі всіх енергетиків. Але цим енергетикам треба платити».

«Треба сплачувати за отриманий ресурс, бо повна темрява гірша за пандемію», – вважає Буславець.

Зростання заборгованості за спожиту електричну енергію в Рівненській області підтвердив і директор ТОВ «РОЕК» Сергій Безсмертний: загальна заборгованість від початку року  зросла на понад 29 млн. гривень – з 142 млн. грн до 171,2 млн. грн.

Рівень надходжень платежів від споживачів Рівненщини у порівнянні з «докарантинним» періодом зменшився на чверть. Найбільше боргує  населення.

Зменшення надходжень ставить під загрозу закупівлю електричної енергії, а отже і забезпечення безперервного електропостачання споживачам Рівненщини.

Закликаємо споживачів здійснювати своєчасну оплату за спожиту електроенергію, аби не накопичувати заборгованість та не ризикувати залишитись без електропостачання.