Енергетики розповіли про зміни, пов’язані зі створенням нового ринку електроенергії

23 жовтня у Рівненській обласній державній адміністрації відбулася робоча нарада, на якій було розглянуто низку питань, пов’язаних зі створенням нового постачальника електричної енергії ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія».

На ній були присутні: заступник директора департаменту – начальник управління енергетики та енергоефективності департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА В.П. Гуз, завідувач сектору Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у Рівненській області В.О. Нечипорук, директор ТОВ «РОЕК» С.О. Безсмертний, представники ТОВ «РОЕК» та ПрАТ «Рівнеобленерго», заступник міського голови м. Рівне О.В. Хмилецький.

До селекторної наради долучилося також 189 учасників з різних куточків області. Це відповідальні керівники структурних підрозділів ОДА та Рівненського міськвиконкому, представники комунальних підприємств області, заступники голів РДА, заступники міських голів обласного значення, представники ОТГ.

Директор ТОВ «РОЕК Сергій Безсмертний повідомив присутнім про те, що Законом України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 №2019-VIII, який набрав чинності 11.06.2017 року, передбачено, що до 11.12.2018 р. існуючі енергопостачальні компанії повинні вжити заходів щодо відокремлення оператора системи розподілу від постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб’єктів господарювання. 14 червня 2018 року ТОВ «РОЕК» отримало ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу (постанова НКРЕКП від 14.06.2018 №429). Також він довів до відома учасників наради те, що згідно з Законом, закупівля електроенергії бюджетними організаціями на період з 11 грудня і до кінця року і, відповідно, на 2019 рік має відбуватись за процедурою відкритих торгів

Фахівці ТОВ «РОЕК» та ПрАТ «Рівнеобленерго» роз’яснили основні засади створення нового ринку електричної енергії, відповіли на запитання про функції та зобов’язання ТОВ «РОЕК», особливості здійснення процедури держзакупівель електричної енергії в грудні цього року та починаючи з січня 2019 року.

Як повідомила заступник начальника управління з правової роботи та корпоративних відносин ПрАТ «Рівнеобленерго» Марія Бречко співпраця за процедурою відкритих торгів здійснюватиметься у випадку споживання тією чи іншою установою електроенергії на понад 200 тис. грн. на рік. Якщо ж споживання менше – договір про постачання електроенергії укладатиметься за переговорною процедурою.

За словами начальника відділу розподілу, контролю енергоспоживання та договірної роботи ПрАТ «Рівнеобленерго» О.В.Короля, у грудні найнагальніше проблема з укладанням договорів постане лише для декількох бюджетних організацій. А вже з 2019 року 285 підприємств на Рівненщині повинні будуть пройти процедуру відкритих торгів.

Присутнім також повідомили, що детально на тему організації роботи з укладання договорів про постачання електричної енергії ТОВ «РОЕК» з установами (організаціями, закладами тощо), які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів вони можуть дізнаватися безпосередня у ТОВ «РОЕК», що знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Кн.Володимира 71Б, у філіях енергопостачальної компанії у райцентрах, або ж за номером телефону 694-220.

Завідувач сектору Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у Рівненській області В.О. Нечипорук рекомендував присутнім обирати серед постачальників досвідченого та надійного, з перевіреною репутацією та досвідом роботи у сфері електроенергетики і застеріг від шахрайств під час перехідного періоду на ринку електроенергії, коли маловідомі постачальники, що пропонують підозріло низьку вартість послуг, можуть зірвати процес постачання електроенергії до об’єктів бюджетної та соціальної сфер.

Директор ТОВ «РОЕК» С.О. Безсмерний запевнив, що уся нормативна база та наявні роз’яснення від НКРЕКП будуть доведені до усіх присутніх.

Зустріч резюмував В.П. Гуз, який наголосив, що кожен керівник має проконтролювати виконання вимог існуючої нормативної бази задля забезпечення надійного та безперебійного електропостачання установ та організацій області. Натомість споживачі (крім побутових та малих непобутових споживачів) повинні до 11 грудня 2018 року обрати електропостачальника та укласти з ним договір про постачання електричної енергії.