До уваги власників приватних домашніх сонячних електростанцій!

Шановні власники приватних домашніх сонячних електростанцій!

З метою врегулювання порядку виплат за «зеленим» тарифом власникам домашніх СЕС на період воєнного стану та 60 днів після його завершення/скасування 26.04.2022 року НКРЕКП прийнято постанову №396 «Про особливості визначення обсягу та проведення розрахунків за вироблену електричну енергію генеруючими установками приватних домогосподарств під час дії в Україні воєнного стану».

Постачальники електричної енергії, що виконують функцію постачальника універсальних послуг (далі – ПУП) мають здійснювати купівлю електроенергії, домашніх СЕС на тих самих умовах, які були визначені до війни, але на період дії воєнного стану в Україні та протягом 60 днів після його припинення оплата за вироблену електроенергію буде проводитися частково.

 

ПУП забезпечуватиме мінімальний гарантований розмір оплати придбаної електричної енергії у власників приватних домашніх сонячних електростанцій не пізніше 60 днів після закінчення відповідного розрахункового періоду, що становить календарний місяць (кірм лютого 2022 року).

Розрахунок за лютий 2022 року ПУП має здійснити в повному обсязі до 25 травня 2022 року (відповідно до постанови НКРЕКП від 17.05.2022 року №509).

 

Мінімальний гарантований розмір оплати визначатиметься на підставі даних щодо обсягів електричної енергії, виробленої генеруючою установкою (генеруючими установками) приватного господарства понад власне споживання приватним господарством (кВт*год) та ціни на рівні 1,68 грн за 1 кВт*год, яка коригується на відсоток надходження грошових коштів за електричну енергію від споживачів у відповідному календарному місяці.

Для прикладу: відсоток надходження грошових коштів за електричну енергію від споживачів Рівненської області у березні 2022 року становив 92,88%. Тож тариф для визначення мінімального гарантованого розміру визначатиметься так: 1,68*0,9288 = 1,56 (грн/кВт*год). Цей тариф застосовується до обсягу проданої електричної енергії приватним домогосподарством у березні 2022 року.

ПУП починаючи з першого дня, після спливу 60 денного строку після припинення або скасування воєнного стану, протягом періоду, який відповідає строку дії в Україні воєнного стану, а також протягом 60 днів після його припинення чи скасування, щомісячно рівними частинами проводити повну та остаточну оплату за придбану електричну енергію, вироблену генеруючою установкою (генеруючими установками) приватного домогосподарства понад власне споживання, у тому числі, за обсяги, які визначені шляхом коригування за фактичними показами лічильника(ів), згідно з підписаними звітами, та з урахуванням проведених мінімальних гарантованих оплат.