До уваги власників гаражів!

Постановою НКРЕКП №1272 від 05.10.2022 внесено зміни до Правил роздрібного ринку електричної енергії затверджених постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018 (далі – Правила). Зазначені зміни стосуються визначення об’єктів побутового споживача, до яких наразі можуть бути віднесені лише об’єкти житлової нерухомості зазначені в п. 14.1.129 Податкового кодексу України.

До об’єктів житлової нерухомості не відносяться гаражі – гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки, що унеможливлює подальше постачання електричної енергії на такі об’єкти за фіксованими цінами, а саме тарифом для побутових споживачів, який встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483.

Окремо наголошуємо, що у відповідності до пункту 2.3.12 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 року №312, споживання електричної енергії за відповідним тарифом (ціною) відповідно до комерційної пропозиції має бути забезпечене окремим комерційним обліком.

Окремі площадки вимірювання мають бути забезпечені засобами вимірювальної техніки, які дають можливість організувати комерційний облік за відповідним тарифом (ціною) на всій площадці вимірювання.

Електрична енергія, яка використовується на об’єкті побутового споживача на непобутові потреби, зокрема для підприємницької, господарської та незалежної професійної діяльності, надання платних послуг, здійснення нотаріальної діяльності, діяльності дата-центрів, центрів обробки даних, діяльності зі створення віртуальних активів (майнінгу) тощо, обліковується окремо та оплачується за відповідними тарифами (цінами) для непобутових споживачів електропостачальника.

У разі використання електричної енергії на об’єкті побутового споживача на непобутові потреби побутовий споживач має звернутись до оператора системи із заявою про організацію окремого обліку споживання електричної енергії на непобутові потреби.

У разі виявлення оператором системи фактів споживання побутовим споживачем електричної енергії на непобутові потреби оператор системи складає акт про порушення ПРРЕЕ, у якому вказується зобов’язання споживача здійснити заходи з усунення виявленого порушення шляхом  негайного припинення споживання електричної енергії на непобутові потреби та  організації  комерційного обліку на непобутові потреби та/або укладення договору з електропостачальником за відповідним тарифом протягом місяця з дня складення акта про порушення ПРРЕЕ. Оператор системи надає копію зазначеного акта про порушення ПРРЕЕ відповідному електропостачальнику. У разі неусунення побутовим споживачем виявленого порушення  у місячний строк постачання електричної енергії такому споживачу припиняється в установленому цими Правилами порядку.