«Рівненська обласна енергопостачальна компанія», як частина нового ринку електроенергії України.

«Рівненська обласна енергопостачальна компанія», як частина нового ринку електроенергії України.

На виконання зобов’язань України за Договором про заснування Енергетичного Співтовариства та Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, Верховною радою України у квітні 2017 року було ухвалено Закон України «Про ринок електричної енергії».

Документ передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає низку сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу вперед», внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг.

Система взаємовідносин споживача з учасниками роздрібного ринку, що запроваджується відповідно до вимог Закону з 11 червня 2018 року, суттєво змінюється, у тому числі в частині відокремлення видів діяльності та окремих суб’єктів господарювання, що їх здійснюють. А саме: відбувається розділення діяльності місцевих енергопостачальних компаній на діяльність з розподілу, що здійснюється операторами системи розподілу та постачання, що здійснюватиметься окремими суб’єктами господарювання. З червня 2018 року починають функціонування постачальники універсальних послуг, а також постачальники «останньої надії».

Це визначено постановою НКРЕКП від 14.03.2018 року № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії». Згідно з Постановою, до оновленої системи взаємовідносин учасників роздрібного ринку належать: споживач, постачальник, оператор системи розподілу, оператор системи передачі, а також постачальник послуг комерційного обліку (як новоутворене явище на роздрібному ринку).

Зокрема, новим учасником роздрібного ринку є ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія», центральний офіс якої розташувався за адресою: м. Рівне, вул.Князя Володимира 71Б. Підрозділи ТОВ є також у кожному районі Рівненської області.

Варто зауважити, що Правила роздрібного ринку електричної енергії набирають чинності з 11 червня 2018 року. Цього ж дня втрачають чинність Правила користування електричною енергією, затверджені постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 року № 28. Також, у цей же термін, Кабінет Міністрів України має прийняти нормативні акти, передбачені Законом «Про ринок електричної енергії», у тому числі постанову про визнання такими, що втратили чинність Правил користування електричною енергією для населення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357.

Також, згідно з Правилами роздрібного ринку електричної енергії, укладання договорів між споживачами та іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії здійснюється до 1 грудня 2018 року шляхом приєднання споживачів до публічних договорів приєднання.